Zraněný mechanik je v pořádku, Ferrari pokutováno

Posted by

Incident, který se udál během zastávky v boxech Kimiho Räikkönena, je pravděpodobně nejvýraznějším momentem celé VC Bahrajnu.

K události došlo ve 34. kole, kdy Räikkönen zajel k mechanikům. Výměna levého zadního kola se ale protáhla a Räikkönen byl na trať vypuštěn předčasně. Stále nevyměněným zadním kolem bohužel přímo srazil mechanika Francesca Cigariniho, který utrpěl zlomeninu lýtkové i holenní kosti.

Okamžitě byl transportován do nemocnice, kde podstoupil operaci. Jak ale dnes ráno uvedl na svůj Instagram, operace se podařila a Francesco optimistickým krokem vykročil k rekonvalescenci.

„Já vyjíždím ve chvíli, kdy je zelená. Nekoukám, co se děje za mnou, bohužel tam došlo ke zranění. Má práce je vyrazit, když to ukazují světla. Doufám, že je v pořádku,“ komentoval situaci Kimi Räikkönen.

Pro Räikkönena znamenal incident konec v nadějně rozjetém závodě. Ferrari už během víkendu jednu pokutu za špatné vypouštění právě finského závodníka obdrželo, během pátečního víkendu ve výši 5000 euro. Tato chyba vyšla Ferrari na dalších 50000 euro.