Vettel opět zvítězil v kvalifikaci

Posted by

Do závodu v Ázerbajdžánu vyrazí z prvního místa na startu Sebastian Vettel. Druhé a třetí místo obsadilo duo Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas.

Q1

První část kvalifikace skončila předčasně pro Romaina Grosjeana, který kvůli problému s převodovkou z kvalifikace odstoupil. Další dramatický moment nabídl až závěr první části, kdy málem kolidovali (opět) jezdci Toro Rosso Harley a Gasly. Všichni měli obuté ultraměkké pneumatiky a nejrychlejší kolo si připsal Kimi Räikkönen.

Q2

Během druhé části se několik jezdců včetně Räikkönena podívalo do únikových zón, žádný dramatičtější moment ale nenastal. Z desátého místa se jen těsně do poslední části probojoval Daniel Ricciardo, opět zvítězil Kimi Räikkönen.

Q3

Po prvních pokusech třetí části bylo pořadí na čele 1. Vettel, 2. Hamilton, 3. Bottas. Räikkönenovi patřila až šestá příčka, při druhém pokusu měl ale nejrychlejší první dva sektory a vypadalo to na boj o nejvyšší umístění. Nakonec ale chyboval, dostal se do smyku a odstartuje tedy z šestého místa.