V Číně vítězí po skvělé strategii Daniel Ricciardo

Posted by

Start do závodu se podařil Sebastianu Vettelovi, který z ideální stopy vytlačil Räikkönena a ten se propadl na třetí příčku za Bottase. Na čele se poté důležité změny v pořadí nekonaly a mířilo se k prvním zastávkám v boxech.

Z čela závodu jako první zastavili u mechaniků piloti Red Bullu (oba ve stejném kole). V následujících kolech stavěla také dvojice Mercedesu a poté lídr závodu Sebastian Vettel. Dřívější pit stop ale pomohl Bottasovi, který se před Vettela dokázal dostat.

Na prvním místě ale v té chvíli kroužil Kimi Räikkönen, který na trati zůstal o několik kol déle. Na nových pneumatikách ho nakonec předjeli Bottas i Vettel. Rozhdně se jednalo o riskantní strategii.

K rozhodujícímu momentu závodu došlo ve 31. kole. Pierre Gasly nezvládl předjížděcí manévr a narazil do svého týmového kolegy. Za to následně dostal penalizaci 10 sekund, na trať ale vyjel safety car.

V té chvíli povolal Red Bull oba své piloty opět ve stejném kole do boxů, čímž získali rozhodující výhodu. Narozdíl od většiny startovního pole, která zůstal do konce závodu s jedním pit stopem na středních pneumatikách, obul Red Bull nové měkké pneumatiky a začal se prokousávat kupředu.

Red Bully se postupně dostaly před Hamiltona, Ricciardo překonal i Vettela a postupoval dál. Verstappen ale předjetí Vettela nezvládl a oba se na trati roztočili. Pro Verstappena to následně znamenalo penalizaci 10 vteřin.

Ricciardovi se poté na rychlejších pneumatikách podařilo dostat i před lídra závodu Bottase a zajistil si tak první vítězství v této sezóně. Lídr průběžného pořadí šampionátu Vettel se na konec ještě propadl a získal tak pouhé 4 body.