Red Bull ukazuje sílu, Vettel hledá tempo

Začátek druhého tréninku byl poněkud živější, než ten první. Na trať vyjela většina pilotů hned zpočátku. První minuty nám ukázaly mnohé probrždění. Stejně jako v prvním tréninku, Brendon Harley vyjel mimo trať a několik vteřin poté Kimi Raikkonen. V problémech se ocitli také Lance Stroll nebo Sergio Perez. Valtteri Bottas nezvládl nájezd do první zatáčky a končí v únikové zóně.

Povětšinou P2 se drží na první příčce s nejrychlejším časem Daniel Ricciardo na superměkké směsi. Red Bull se bude zdát na této trati velmi silný a potvrzuje to i týmový kolega Max Verstappen na celkovém 3. místě. Ferrari a Kimi Raikkonen se po opravě auta dostává do top 5, za to Sebastian Vettel nemůže najít tempo svého vozu a  pohybuje se za první desítkou pilotů. Na týmového kolegu tak ztrácí v průměru přes jednu vteřinu na kolo.

Během prvních 40. minut druhého tréninku se pilot týmu Williams Lance Stroll potýká s přetáčivostí svého vozu, které mu stěžuje zajet dobré kolo. Druhý pilot Sergey Sirotkin prozatím nezajel lepší kolo než na 17. pozici. Na této městské trati hledá Williams maximální rychlost svého vozu a následný aerodynamický přítlak.  U Marcuse Ericssona se objevily problémy s tlakem hydrauliky v převodovce a byl nucen zajet do boxů, pro něj tak druhý trénink skončil zhruba po prvních 45 minutách. Max Verstappen se v samotném závěru potýká s problémy svého vozu, pravděpodobně zapříčiněný nehodou z tréninku prvního.

Velkým zklamáním obou pátečních tréninků jsou bezesporu týmy Williams a Sauber, jejichž piloti uzavírají prozatímní výsledky tréninků. Překvapením je také nedostačující rychlost Sebastiana Vettela, oproti Kimimu Raikkonenovi, který skončil na celkovém druhém místě a rozdělil tak Red Bull. Naopak z první příčky po prvním tréninku spadl na pozici pátou Valtteri Bottas a o příčku níže skončil druhý pilot stáje Mercedes Lewis Hamilton. Za zmínku také stojí jezdecký počin Fernanda Alonsa, který dokončil oba dva tréninky s umístěním na 6. příčce. Jeho týmovému kolegovi Stoffelu Vandoornovi  se nepodařilo zajet dobré kolo a páteční tréninky tak ukončuje na 19. pozici za Brendonem Hartleym z týmu Toro Rosso.

Za námi jsou druhé páteční tréninky, zítra se můžete těšit na polední tréninky ve 12:00 a následnou kvalifikaci v 15:00.

Pořadí po druhém tréninku:

 1. Daniel Ricciardo
 2. Kimi Raikkonen
 3. Max Verstappen
 4. Valtteri Bottas
 5. Lewis Hamilton
 6. Fernando Alonso
 7. Esteban Ocon
 8. Carlos Sainz
 9. Kevin Magnussen
 10. Nico Hulkenberg
 11. Sebastian Vettel
 12. Sergio Perez
 13. Romain Grosjean
 14. Lance Stroll
 15. Pierre Gasly
 16. Charles Leclerc
 17. Sergey Sirotkin
 18. Brendon Hartley
 19. Stoffel Vandoorne
 20. Marcus Ericsson