Nový McLaren MCL32 je opravdu oranžový!

Posted by

Spekulace se potvrdily. Tým McLaren dnes ve Wokingu představil černo-oranžový monopost pro letošní rok. Ten nejen, že razantně změnil zbarvení a odkazuje se na éru týmu v 60. letech, ale je tu i nové označení MCL32.

V minulých třech dekádách tým, pod vedením Rona Dennise, používal prefix MP4 (Marlboro Project Four). To se tedy s příchodem Zaka Browna (CEO) mění.

Monopost je osazen žraločí ploutví – charakteristickým znakem letošních vozů. Dalším zajímavým prvkem je velmi malý „air-box“ za jezdcovou hlavou.

Tým letos započíná 3. sezónu novodobé historie ve spojení s Hondou, jakožto dodavetelem pohonných jednotek. V roce 2015 byla spolehlivost těchto motorů mizerná! Loni se situace zlepšila a tým dokázal často bodovat. Stále to však není to, co by tým potřeboval. Honda pro letošek zapracovala na nové celkové koncepci a slibuje vyšší výkonnost a spolehlivost.

Od týmu na konci minulé sezóny odešel Jenson Button, kterého nyní nahrazuje nováček a šampion GP2 2015 – Stoffel Vandoorne. Společnost po jeho boku mu bude dělat dvojnásobný šampion Fernando Alonso, který se nechal slyšet, že odmítnul nabídku od Mercedesu. Chce zůstat věrný McLarenu. Tak doufejme, že se letos týmu bude více dařit.