Lotus 2014 = Grosjean + Maldonado

Posted by

Po dlouhých spekulacích, kdo vlastně obsadí druhou sedačku Lotusu, je rozhodnuto. V příští sezoně pro černozlaté závodí Romain Grosjean a Pastor Maldonado.

Po odchodu Kimiho Räikkönena bylo ve hře hned několik jezdců. Lotus vyjednával s Massou, ten ale podepsal s Williamsem. Nejdéle ve hře byl Nico Hülkenberg a právě Pastor Maldonado, pro kterého u Williamsu nezbylo místo a ze kterého chtěl sám odejít. Podepsání smlouvy Lotusu s Maldonadem taky naznačuje, že tým nedostal slibované peníze od Quantumu, a je pro ně tedy Venezuelan lepší volbou.

Pastor Maldonado : “Pro mě je to fantastická příležitost připojit se k Lotusu pro rok 2014. Není tajemstvím, že jsem chtěl změnit tým, abych pomohl posunout moji kariéru ve Formuli 1 a Lotus F1 Team mi nabídl tu nejlepší možnost, jak být příští rok konkurenceschopný. Pravidla a auto se tolik změní, takže je to dobrá doba pro nový start. Nemůžu se dočkat, až budu závodit za černozlaté.”

Romain Grosjean : “Jsem opravdu šťastný, že mám potvrzené, že budu pokračovat v závodění pro Lotus F1 Team. Uplynulý rok byl pro mě ohromně uspokojující. Dobře jsme spolupracovali a vím, že každý v Enstone chce pokračovat v boji o každý bod. Jsem nadšený z auta pro příští rok a nemůžu se dočkat, až vyjedu na trať v předsezonních testech.”

Eric Boullier : “S potěšením jsme potvrdili, že pro nás bude Romain Grosjean závodit i příští sezonu. Ze svého talentu vytěžil v roce 2013 hodně, což je pro příští rok příslib. K Romainovi se připojí Pastor Maldonado – pilot, kterého znám už od roku 2005. Je jasné, že Pastor má rychlost a potenciál – což dokazuje jeho titul z GP2 z roku 2010 a mnoho dobrých závodů v barvách Williamsu ve Formuli 1 – a jsme přesvědčeni, že mu budeme schopni poskytnout správně prostředí, aby mohl pravidelně uspět na trati. Na novém voze podle nových pravidel pracujeme více než dva roky a věříme, že máme dobrá řešení pro všechny nadcházející výzvy. Věřím, že s Romainem a Pastorem bude Lotus schopný příští rok způsobit dost překvapení.”