Korejský okruh prošel inspekcí FIA

Posted by

Velká cena Koreje se podle plánů odjede na konci října, okruh v úterý po finální inspekci obdržel zelenou od Mezinárodní automobilové federace (FIA).

V posledních měsících a týdnech panovaly obavy, zda bude okruh připraven včas na historicky první závod pod korejskou vlajkou. Ředitel závodů FIA Charlie Whiting byl však s pokrokem spokojen a dal pokyn k vydání povinné licence, která umožňuje okruhu hostit závody Formule 1.

„Je to uspokojující, dám pokyn k vydání licence prostřednictvím KARA (Korejská automobilová asociace – pozn.red.),“ říká Whiting ve stanovisku vydaném organizátory.

Promotér závodu Jung Čo Čung uvítal zelenou od FIA, podle svých slov věří, že velká cena přinese obrovský zájem o motorsport v jeho zemi.

„Jsme potěšeni, že veškeré práce jsou nyní dokončené, k celkovému uspokojení FIA, a můžeme se připojit ke zbytku Koreje v přivítání klanu Formule 1 poprvé v historii na Korean International Circuit (KIC),“ řekl.

„KIC bylo postaveno v rámci nejvyšších standardů a stane se epicentrem motorsportu v naší zemi. Věříme, že Velká cena Koreje bude katalyzátorem, který v našem národu zapálí enormní zájem o tento sport.“

Snímky okruhu z tohoto týdne ukazují, že finální vrstva asfaltu již byla položena, nicméně stále zbývá spousta práce na infrastruktuře okolo okruhu.

V Koreji se monoposty Formule 1 poprvé rozjedou již za necelé dva týdny – závod je naplánován na 24.října 2010.

Zdroj: Autosport Foto: f1fanatic.co.uk