Bottas: Dokážu překonat Lewise

Posted by

Valtteri Bottas je před začátkem sezóny velmi optimistický a věří, že dokáže překonat Lewise Hamiltona – a pokud bude mít Mercedes dobrý vůz – tak i získat titul.

Fin se připravuje na první start za stříbrné šípy, po přechodu z Williamsu, kde strávil 4 roky. S Hamiltonem bok po boku to rozhodně nebude mít lehké.

Dokážete překonat Hamiltona?

„Cítím, že je to možné. Nico nám loni předvedl, že to je možné. Respektuji ho jako skvělého jezdce, co má na kontě mnoho pole position, mnoho vítězství – tři tituly mistra světa. Já prozatím ani nevyhrál závod. Mám určitě co dokazovat…“ řekl Bottas.

I když Bottas během 4 let ve Formuli 1 nevyhrál žádný závod, dokázal vystoupit celkem 9krát na stupně vítězů. Ne vždy byl jeho Williams 100% spolehlivý.

Mercedes má na kontě trojnásobný titul konstruktéra. Pokud Mercedes bude skórovat i letos – po razantní změně pravidel – bude to opravdu skvělý výsledek.

Valtteri je pozitivní: „Pokud bude náš vůz nejrychlejší, tak určitě budu bojovat o titul. Nepřišel jsem, abych byl druhý nebo horší. Je to ohromná výzva, moci soupeřit na špičce s Lewisem.“

„Pro mne je to neuvěřitelná příležitost ukázat, co ve mě je. Vše je stále přede mnou a věřím, že to bude skvělý rok!“ ukončil Bottas.